Aktualności| Biografia| Artur| Płyty| Artykuły| Multimedia| Galeria| Strefa Fanów| Facebook| Forum| Księga gości| Strona oficjalna

Informacje

Rozmowa Tadeusza Drozdy z Filipem Jaślarem

O rodzinie i o początkach kariery z pierwszym skrzypkiem Grupy MoCarta w programie Drozda na Weekend rozmawia Tadeusz Drozda. Kilknij na zdjęcie.


(07.10.2017)

Informacja o Mszy Św.

W dniu 29 października 2017 r. o godz. 11 w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), zostanie odprawiona msza św. w intencji Artura Reniona, Marii Renion, Jana Reniona i Katarzyny Poćwiardowskiej.

Grupa MoCarta we Lwowie

11 października 2017 Grupa MoCarta zagrała koncert we Lwowie w sali koncertowej Filharmonii Lwowskiej podczas Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”.Just For Laughs

Grupa MoCarta i prezydent oraz założyciel festiwalu Just for Laughs
/ Juste pour rire pan Gilbert Rozon. Więcej o udziale Grupy MoCarta w festiwalu - kliknij na zdjęcie.Wywiad z Filipem Jaślarem dla Polskiego Radia.Maria Renion 1949-2017

W dniu 23 maja 2017 r. odeszła od nas Pani Maria Renion - Mama Artura Reniona, pierwszego wiolonczelisty Grupy MoCarta... (kliknij na zdjęcie)
Filip Jaślar w Auto Świat GO! w Onecie

20 maja Filip Jaślar wystąpił w programie Auto Świat Go! Emitowanym w Onet.pl. Cały odcinek można obejrzeć tutaj. Wywiad z Filipem zaczyna się mniej więcej od 11 minuty.

Urodziny

21 marca 2017 r. minęła 22 rocznica urodzin Grupy MoCartaA tak Grupa MoCarta świętowała swoje urodziny z przyjaciółmi i współpracownikami (zdjęcie pochodzi z FB Filipa Jaślara)Rocznica

14 października 2016 r. minęła 16 rocznica śmierci Artura Reniona.
Arturze, zawsze będziemy za Tobą tęsknić...Informacja

W dniu 16 października 2016 r. o godz. 11 w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), zostanie odprawiona msza św. w intencji Artura Reniona i Katarzyny Poćwiardowskiej w 16 rocznicę śmierci.23 września 2016 - premiera nowej płyty DVD Grupy MoCarta!

Niedawno ukazała się długo oczekiwana płyta DVD Grupy, na której zarejestrowano utwory z programu "Ale czad, czyli podróże Grupy MoCarta". Kliknij na obrazek.Festiwal "Od MoCarta do Mozarta"

W dniach 1-3 czerwca 2016r. odbył się w Warszawie - VI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Kameralnej dla uczniów Szkół Muzycznych I i II st. "Od MoCarta do Mozarta" pod artystycznym patronatem Grupy MoCarta. Organizatorzy Festiwalu to: Państwowa Szkoła Muzyczna I st. nr 4 im.K. Kurpińskiego w Warszawie oraz Scena Gwiazd przy wsparciu finansowym od Centrum Edukacji Artystycznej. W Festiwalu wzięło udział 18 Zespołów z całej Polski, a w jury zasiadła Grupa MoCarta! Przyznano blisko 30 nagród w różnych kategoriach. Oto galeria zdjęć z festiwalu na stronie Organizatorki festiwalu - Anny Barańskiej-Wróblewskiej. (kliknij na plakat)
21 lat Grupy MoCarta! Wszystkiego najlepszego!
Rejestracja DVD z Ireneuszem Krosnym

Grupa MoCarta zaprasza na wspaniałą imprezę, w której wystąpi razem z Ireneuszem Krosnym. Będzie to rejestracja programów Grupy MoCarta i Ireneusza Krosnego. Można przyjść na nagranie i zostać uwiecznionym na płycie DVD razem z artystami! Przybywajcie licznie, a czeka Was kilka godzin dobrej zabawy a nawet... nauki, bo oba programy mają charakter nieco edukacyjny.Trzy programy Grupy MoCarta

W 2016 roku na naszych oczach dzieje się bezprecedensowe wydarzenie w karierze Grupy MoCarta. Aktualnie Grupa MoCarta jeździ po kraju z trzema różnymi programami muzycznymi. Są to: "Ale czad, czyli podróże Grupy MoCarta" - z powodzeniem grany od wielu miesięcy program opisujacy doświadczenia muzyków z koncertow zagranicznych, "Z Batutą i MoCartem" - program przygotowany we współpracy z Maciejem Niesiołowskim oraz z różnymi orkiestrami symfonicznymi z kraju; i trzeci program: "Dzieła wybrane z XX lat" - zawierający największe przeboje Grupy MoCarta z dwudziestolecia ich działalności scenicznej! Obserwujcie stronę Grupy oraz Facebook aby zobaczyć w którym mieście można obejrzeć dany program!"A tam cicho być" - koncert charytatywny

29 lutego 2016 Grupa MoCarta wzięła udział w charytatywnym koncercie na rzecz Bohdana Smolenia, legendarnego artysty Kabaretu Tey. Koncert odbył się w Teatrze Kamienica. Oto krótka relacja z koncertu: Kliknij

Darowizny na rzecz Bohdana Smolenia można przekazywać na konto Fundacji "Stworzenia Pana Smolenia" z dopiskiem: na rehabilitację Bohdana Smolenia. (szczegóły w linku Kliknij )
Poniższe zdjęcie pochodzi ze strony Teatru Kamienica.
Zdjęcia Grupy MoCarta z Centrum Kultury Jordanki

Koncert w CK Jordanki odbyl się 17.02.2016 r. Poniżej, zdjęcia autorstwa p. Mateusza Kosowicza."Z batutą i MoCartem" - zdjęcia z rodzinnego koncertu w Filharmonii Lubelskiej

Kim jest ta tajemnicza dama u boku Pawla Kowaluka? Kliknij na obrazek.

"Z batutą i MoCartem" - zdjęcia z próby do koncertu autorstwa Bogusława Byrskiego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z próby do koncertu "Z batutą i MoCartem" z dnia 24 stycznia 2016 z Filharmonii Lubelskiej autor Bogusław Byrski.
Rok 2016Życzenia świąteczne od Grupy MoCarta w formie piosenkiKliknij


Informacja

W dniu 4 października 2015 r. o godz. 11 w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), zostanie odprawiona msza św. w intencji Artura Reniona i Katarzyny Poćwiardowskiej w 15 rocznicę śmierci.


Udział w recitalu Artura Andrusa, 20.04.2015, Teatr Roma

Zabawna fotka z Nasielska
Weekend z Grupą MoCarta w TVP Rozrywka 28-29 marca 2015 r.

Z okazji jubileuszu 20-lecia Grupy MoCarta, TVP Rozrywka przygotowała niezwykłą niespodziankę dla Fanów zespołu: "Weekend z Grupą MoCarta" Odnotowujemy to wydarzenie w naszym Fan Klubie przedstawiamy szczegółowy program:
28 marca (sobota)
godz. 6.35 "Parodie, żarty, parafrazy - cz. 1"
godz. 8.50 i 20.30 "Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Grupa MoCarta - smyczkiem i skeczem"
godz. 9.25 i 17.45 "Pojedynek nie na żarty - Grupa MoCarta kontra Łowcy.B"
godz. 23.20 XIII Mazurska Noc Kabaretowa 2011 - "W górę smyki!"

29 marca (niedziela)
godz. 6.35 "Parodie, żarty, parafrazy - cz.2"
godz. 13.20 i 15.15 "Cztery pory roku i 10-lecie Grupy MoCarta"
godz. 17.15 "Gwiazdozbiór TVP Rozrywka - Grupa MoCarta - smyczkiem i skeczem"
godz. 20.20 "Nie ma gadania"


"Latający Klub Dwójki" 27 marca 2015 r.


Relacja z koncertu jubileuszowego

23 marca 2015 r. o godz. 19, w Teatrze Polskim w Warszawie, miało miejsce niecodzienne widowisko - koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia istnienia Grupy MoCarta!
Jubileusz 20-lecia Grupy MoCarta

To było absolutnie wyjątkowe 20 lat w historii polskiej rozrywki. Początki Grupy MoCarta datowane są na 21 marca 1995, kiedy to odbył się pierwszy występ Filipa Jaślara, Michała Sikorskiego, Pawła Kowaluka i Artura Reniona w Canal Plus, gdzie zaprezentowali oni krótkie 2 - 3 minutowe żarty muzyczne w programie "Na gapę". Następne pięć lat, to... Czytaj więcej
Grupa MoCarta w "Pytaniu na śniadanie"

2 marca 2015 r. Grupa MoCarta wystąpiła w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP2, gdzie opowiedziała o zbliżającym się jubileuszu 20-lecia.
"Z batutą i MoCartem czyli Maciej Niesiołowski i Grupa MoCarta symfonicznie"

To projekt grany na żywo w filharmoniach w całej Polsce, w którym kwartet smyczkowy rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi. W koncercie orkiestra filharmonii i muzycy kwartetu stają się "jedną wielką Grupą MoCarta", prezentującą największe przeboje muzyki klasycznej w niecodziennych wersjach.
Przeczytaj więcej - kliknij na obrazek.Chiny - Singapur - Korea Południowa - Chiny

W dniach 31.10-9.11.2014 Grupa MoCarta przebywała w wielkiej azjatyckiej trasie koncertowej. Szczegóły: kliknij na zdjęcie.
Informacja

W dniu 5 października 2014 r. o godz. 11 w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), zostanie odprawiona msza św. w intencji Artura Reniona i Katarzyny Poćwiardowskiej w 14 rocznicę śmierci.


Grupa MoCarta wzięła udział w akcji Ice Bucket Challenge!

Kąpiel w zimnej wodzie miała miejsce w Rio de Janeiro na plaży Copacabana 29 sierpnia 2014. Filmik został umieszczony na profilu Filipa Jaślara. Do wzięcia udziału w akcji nominował grupę MoCarta syn Filipa - Kacper. Natomiast Grupa nominowała Wojciecha Orszulaka, Piotra Bukartyka i Dariusza Kamysa.Grupa MoCarta w Lidzbarku Warmińskim

15 i 16 sierpnia 2014 r., Grupa MoCarta wystapiła w Lidzbarku Warmińskim podczas XXXV Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry. (więcej informacji - kliknij na zdjęcie).
Już jest! Teledysk Ireny Santor z udziałem Grupy MoCarta!
Grupa MoCarta w kabaretonie w Szczecinie

6 lipca 2014 r. Grupa Mocarta wystąpi w Szczecinie i na ekranach telewizorów w kabaretonie zatytułowanym "Wakacje z Kabaretem". W programie wystąpią m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Jurki, Piotr Rogucki, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą, Sakreble, Formacja Chatelet z Basią Tomkowiak i inni, a całość poprowadzą niezawodni Robert Górski i Marcin "Jabbar" Wójcik.

Kabarety i zaproszeni goście opowiedzą o wakacjach w różnych etapach życia: sielankowe dzieciństwo u dziadków na wsi lub na koloniach i obozach harcerskich, buntownicza młodość z gitarą przy ognisku lub na hałaśliwych koncertach, oraz wakacje ludzi dorosłych: zagraniczne kurorty i wakacje z dziećmi.

Szczegóły: Kliknij tutaj
Grupa MoCarta w teledysku Ireny Santor

8 maja 2014 r. Grupa MoCarta wzięła udział w nagraniu pierwszego profesjonalnego teledysku Ireny Santor "Chodź na kawę, Warszawo". Obok Grupy MoCarta w w nagraniu udział wzięli m.in. Urszula Dudziak, Mela Koteluk, Alicja Majewska, Marcelina, Ania Ołdak (zespół MoMo), Alan Andersz, Eldo, Igor Herbut (zespół LemON), Paweł Królikowski, Dawid Kwiatkowski, Romuald Lipko, Pelson, Michał Rudaś, Jeremi i Artur Sikorscy, Muniek Staszczyk, Zbigniew Wodecki.

Premiera teledysku już wkrótce.

Oto zdjęcie ze strony Onet.plWięcej szczegółów:
http://muzyka.onet.pl/pop/polscy-artysci-na-planie-teledysku-ireny-santor-chodz-na-kawe-warszawo/kclhl


Oficjalna, warszawska premiera programu "Ale czad - czyli podróże Grupy MoCarta"!

7 kwietnia 2014 r. w Teatrze Syrena odbyła się oficjalna premiera najnowszego programu kabaretowego Grupy MoCarta "Ale czad". (więcej informacji - kliknij na zdjęcie).Setny jubileuszowy "Zamach na MoCarta"!

31 marca 2014 r. Grupa MoCarta zagrała na deskach Teatru Syrena w Warszawie setne przedstawienie "Zamach na MoCarta". Premiera spektaklu odbyła się 7 marca 2010 r. i od czterech lat cieszy się on dużym powodzeniem wśród publiczności. Autorem i reżyserem spektaklu jest Krzysztof Jaślar, a udział w nim biorą: Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Roman Hudaszek oraz niezrównana Grupa MoCarta. Piosenki ze spektaklu stały się juz legendarnymi przebojami - utwór "Kobiety jak te kwiaty" dotarł nawet do pierwszego miejsca Listy Przebojów Programu Trzeciego! Spektakl opiera sie głównie na piosenkach wykonywanych przez Zbigniewa Zamachowskiego przy akompaniamencie Grupy MoCarta. Są to piosenki, m.in. z tekstami Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Wojciech Młynarskiego i Bułata Okudżawy. Piosenki przeplatane są dowcipnymi scenkami, dialogami i skeczami. Elegancja, wyrafinowany dowcip, poezja i dobra muzyka - to coś czego mozna spodziewać się wybierając na wieczór "Zamach na MoCarta".

Więcej informacji o jubileuszownym spektaklu - kliknij tutaj
Dziewiętnastolecie Grupy MoCarta!

21 marca 2014 r. mija 19 lat istnienia Grupy MoCarta! Dokładnie 19 lat temu, czterech młodych absolwentów prestiżowych uczelni muzycznych - Filip Jaślar, Michał Sikorski, Pawel Kowaluk i Artur Renion, postanowili stworzyć niezwykłe, unikatowe i wyjątkowe zjawisko na polskiej scenie kabaretowo-muzycznej! Niestrudzenie bawią nas, poprawiają humor, ratują od smutku i rozpaczy od wielu lat. Pomimo tragicznego wydarzenia w ich historii - śmierci wspaniałego wiolonczelisty i przyjaciela - Artura Reniona, grają nadal, dzięki talentowi i humorowi Bolka Błaszczyka. Dziękujemy im za to i prosimy o następne dwadzieścia lat!

Ale CZAD!, czyli podróże Grupy MoCarta - nowy program koncertowy Grupy MoCarta!


Podróże to nowe miejsca, ciekawi ludzie, zaskakujące przygody i ogromna energia - jednym słowem CZAD. Czad to prędkość, zmiany czasu, hotele, lotniska, utracone bagaże oraz kraj, w którym Grupa jeszcze nie koncertowała.

Ale Czad, czyli podróże Grupy MoCarta to nowy program kwartetu, w którym muzycy zagrają i opowiedzą między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce i egzotycznej Republice Czeskiej. W programie Grupy jak zwykle dominować będzie muzyka klasyczna, okraszona kulturalnym żartem. Muzycy zagrają wiele nowych utworów, ale czasem wrócą do kilku swoich evergreenów.

Cóż... Panowie z wiekiem stają się nieco sentymentalni.

Nowy program Grupy MoCarta to największe przeboje muzyki nie tylko klasycznej, inteligentny żart i mnóstwo energii z całego świata - jednym słowem będzie CZAD!

Od kilku lat Grupa MoCarta jest jednym z najczęściej występujących za granicą polskich zespołów. Muzycy grali w wielu, niekiedy bardzo egzotycznych miejscach, takich jak:
- znane z handlu narkotykami meksykańskie miasto Ciudad Juarez,
- Wenatchee - miasteczko na końcu świata i Stanów Zjednoczonych, w którym nie stanęła wcześniej stopa polskiego artysty,
- małe chińskie miasta, te poniżej 15 milionów mieszkańców

Dzięki możliwości występowania w wielu zakątkach świata, muzycy poznali kulturę wielu narodów. Wiedzą też czym różni się publiczność tajwańska od belgijskiej (Belgowie bardzo kaszlą...).
Jednak powszechnie wiadomo, że najpiękniejszym miejscem na świecie jest terminal przylotów na lotnisku Okęcie, a najwspanialszą publicznością są Polacy. Po wielu zagranicznych wojażach Grupa MoCarta nie może się już doczekać koncertów w Ojczyźnie.

Do zobaczenia!

(Tekst: materiały prasowe)


Prezent od Rady Miasta Yutz (Francja)

10 stycznia 2014 r. muzycy Grupy MoCarta otrzymali niecodzienny prezent od Rady Miasta Yutz - każdy z Panów otrzymał oryginalną gazetę francuską opublikowaną w dniu, w którym się urodził.Sylwester Grupy MoCarta

Noc z 31 grudnia na 1 stycznia 2014 r. muzycy Grupy MoCarta spędzili w Niemczech, gdzie przebywali w trasie koncertowej. Oto fotka wraz z pozdrowieniami dla wszystkich Fanów.Koncert fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej

21 grudnia 2013 r. Grupa MoCarta wzięła udział w koncercie Fundacji im. Ireny Kwiatkowskiej w Teatrze Roma. Oto fotorelacja:Grupa MoCarta Szwajcarii

W dniach w 7 i 10 grudnia 2013 r. Grupa MoCarta wzięła udział w 22. Arosa Humor-Festival w Szwajcarii. A oto zdjęcie przed namiotem, w którym odbywa sie festiwal.

Grupa MoCarta w 22 odcinku "Dzięki Bogu już weekend" w TVP 2

15 listopada 2013 r. Grupa MoCarta wystąpiła w 22. odcinku "Dzięki Bogu już weekend" w TVP2. Program poprowadził Artur Andrus. Oto fotorelacja.


Melodyjna Nagroda im. Artura

W roku 2013, Melodyjną Nagrodę im. Artura otrzymał Kabaret LIMO! Gratulujemy!


Grupa MoCarta na "Ryjku" - 18 Rybnicka Jesień Kabaretowa, Rybnik 2013

W dniach 24-27.10.2013 r Grupa MoCarta wzięła udział w 18. Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. Zobacz zdjęcia na oficjalnym profilu Ryjka na Facebooku:

Kliknij tutajGrupa MoCarta w Chinach
W dniach 26.09-04.10 Grupa MoCarta koncertowała w Chinach. Oto fotorelacja.
Informacja
W dniu 6 października w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), godz. 11 zostanie odprawiona msza św. w intencji Artura Reniona i Katarzyny Poćwiardowskiej w 13 rocznicę śmierci.


Koncert Grupy MoCarta na Tarasowych Spotkaniach Kabaretowych

19 czerwca 2013 r. Grupa MoCarta wystąpiła w Dąbrowie Leśnej w "Tarasowych Spotkaniach Kabaretowych" u Agaty i Grzegorza Porowskich. Dokładnie 11 lat temu, 24 czerwca 2002 r., Grupa MoCarta zagrała na tej scenie jako pierwsza, inaugurując tym samym serię koncertów kabaretowych, które z drobną przerwą organizowane są do dzisiaj. W tym roku, odbył się na tej scenie 50 koncert i to właśnie muzycy z Grupy MoCarta byli jego bohaterami!
Grupa MoCarta w Opolu

15 czerwca Grupa MoCarta wystąpiła w Kabaretonie podczas 50-go, jubileuszowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Program zatytułowany był "Wszystko na raty - Trwaj dato ważności!" - i nawiązywał do legendarnego widowiska Kabaretu Tey pt: "Z tyłu sklepu".
Grupa MoCarta w Sopocie

9 czerwca Grupa MoCarta wystąpiła w Kabaretonie podczas 10-go, Festiwalu Top Trendy w Sopocie. X jubileuszowa już Sopocka Noc Kabaretowa, odbyła się trzeciego dnia Festiwalu, a na scenie pojawiło się kilkunastu satyryków i kabareciarzy. Całość poprowadził Artur Andrus.
"Dzięki Bogu już weekend"

24 maja 2013 r. Grupa MoCarta ponownie wystąpiła w programie rozrywkowym TVP2 na żywo "Dzięki Bogu już weekend". Relacja foto z programu, oraz link do odcinka "na żywo w internecie" do obejrzenia TUTAJ


Grupa MoCarta i czworonogi ze schroniska

12 maja 2013 r. Grupa MoCarta wzięła udział w niezwykłej sesji zdjęciowej wraz z pieskami z zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Zdjęcia wykonano na tyłach Teatru Lubuskiego, przed spektaklem "Zamach na MoCarta"

Link do informacji ze strony schroniska - kliknij tutaj
Link do zdjęć - kliknij tutaj


Na zdjęciu: Grupa MoCarta i piesek Denar z zielonogórskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt www.schronisko.avx.pl

Przegląd Kabaretów PAKA 2013 - "Benefis Artura Andrusa" - z udziałem Grupy MoCarta!

25 kwietnia 2013 r. podczas 29 jubileuszowego przeglądu Kabaretów PAKA w Krakowie, odbył się Benefis Artura Andrusa. Bohaterowi wieczoru towarzyszyły takie gwiazdy jak: Andrzej Poniedzielski, Małgosia Zwierzchowska, Kabaret Jurki, Kabaret Hrabi, Maria Czubaszek, Marek Grabie, Wojtek Kamiński, oraz jedyna i niepowtarzalna - Grupa MoCarta! Całość wyreżyserował Krzysztof Jaślar. Zdjęcia z tego wspanialego koncertu można obejrzeć na Facebooku Paki.
Link do zdjęć - kliknij tutaj
Galeria zdjęć ze strony "Ukryty Kraków" - kliknij tutaj
"Dzięki Bogu już weekend"

12 kwietnia 2013 r. Grupa MoCarta wystąpiła w programie rozrywkowym TVP2 na żywo "Dzięki Bogu już weekend".
21 marca 2013 r. Grupa MoCarta osiągnęła pełnoletność!

Dokładnie 18 lat temu, gdzieś w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku, spotkało się czterech niezwykle utalentowanych absolwentów Akademii Muzycznych w Warszawie i Łodzi, którzy postanowili założyć kwartet smyczkowy...

Nie był to jednak "zwyczajny" kwartet smyczkowy, ale "Najlepszy kabaretowy boysband smyczkowy"! Filip Jaślar, Michał Sikorski, Paweł Kowaluk i Artur Renion początkowo występowali w programie "Na gapę" w telewizji Canal + tworząc krótkie kilkuminutowe żarty muzyczne pod nazwą "Grupa MoCarta" wymyśloną przez redaktora Edwarda Mikołajczyka.

Następnie w 1997 roku rozpoczęli dzialaność koncertową, szybko podbijając wszystkie festiwale kabaretowe w kraju. Zawładnąwszy wszystkimi scenami muzycznymi w kraju, ruszyli na podbój świata, triumfując na scenach zagranicznych....

Ciąg dalszy już znacie... Cóż więcej można dodać - 100 lat Grupo MoCarta!

Grand Prix dla Grupy MoCarta!

Grupa MoCarta zdobyła GRAND PRIX, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Dziennikarzy w dniach od 1-8 marca 2013 r. na 10 Międzynarodowym "Festival des arts Burlesques" w St. Etienne we Francji! Gratulacje!"I dzieci, i starce czytają przy latarce"

11 grudnia 2012 r. o godzinie 19.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyło się spotkanie pt. "I dzieci, i starce czytają przy latarce" poświęcone "Wierszykom domowym" Michała Rusinka. Wieczór prowadzili Magda Umer i Wojciech Mann, a wystąpili między innymi: Dorota Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Wojciech Malajkat, Piotr Machalica i Zbigniew Zamachowski oraz Grupa MoCarta. Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się na stronach Trójki - kliknij tutaj.
Grupa MoCarta w Interia.tv

- Publiczność jest już zmęczona miałkością niektórych prezentacji kabaretowych. Są ludzie, dla których warto starać się nieco dłużej pomyśleć nad żartem, przy czym niekoniecznie musi to być żart "pod biesiadę piwną" .

Obejrzyjcie wywiad Grupy MoCarta w interia.tv
Wywiad Filipa Jaślara dla portalu trojmiasto.pl

- Faktycznie, jako Grupa MoCarta nie prezentujemy na scenie żartów branżowych. Raz w tygodniu w Programie Trzecim Polskiego Radia, gdzie mam przyjemność wygłaszać pogadanki o muzyce i muzykach, pozwalam sobie na takie dowcipy. Zanim jednak taki żart branżowy, na przykład o altowiolistach przytoczę, po pierwsze sprawdzam, czy nikogo nie obrażę, a po drugie przygotowuję słuchaczy, tłumacząc im bardzo wiele zawiłości związanych z muzyką, wykonawstwem czy animozjami między muzykami. Dopiero pod koniec takiej pogadanki serwuję żart branżowy i widzę po oczach redaktora Marcina Łukawskiego, w którego audycji jestem gościem, czy taki żart dla przysłowiowego laika jest zrozumiały, czy nie.

Przeczytaj całość wywiadu

Filip Jaślar autorem muzyki do hymnu Trójki!

4 listopada 2012 r. podczas koncertu z okazji pięćdziesięciolecia radiowej "Trójki" zaprezentowano hymn rozgłośni do ktorego muzykę napisał Filip Jaślar! Do muzyki skomponowanej przez słynnego MoCarta powstały dwa teksty: "Hymn Trójki" z tekstem Michała Rusinka oraz "Hymn Urodzinowy" z tekstem Artura Andrusa. Poniżej - klikając na obrazek znajdziesz link do drugiej wersji hymnu, zaśpiewanej przez pracowników "Trójki" na zakończenie koncertu. Ponżej, link do strony "Trójki" gdzie można odsłuchać obu wersji.Hymn na stronach "Trójki"


Melodyjna Nagroda imienia Artura przyznana!

W dniach 25-29 października 2012 r. odbył się XVII Ogólnopolski Festiwal Kabaretowy - Ryjek 2012 - Rybnicka Jesień Kabaretowa, podczas którego, od dwunastu lat wręczana jest Melodyjna Nagroda Imienia Artura. Nagroda ta poświęcona jest pamięci wiolonczelisty Grupy MoCarta - Artura Reniona oraz Katarzyny Poćwiardowskiej, "Melodyjki", którzy zginęli tragicznie 12 lat temu. W tym roku, nagrodę otrzymał Kabaret LIMO! Gratulacje!

Grupa MoCarta w Moskwie!

W dniach 24-25 października 2012 r. Grupa MoCarta gościła w Moskwie, a także wystąpiła w rosyjskiej telewizji tuż po wywiadzie z Siergiejem Ławrowem! Obejrzyjcie fragment tego epokowego wydarzenia!Rocznica

14 października mija 12 rocznica śmierci Artura Reniona. Z tej okazji 21 października 2012 r. odbędzie się msza za Artura Reniona i Katarzynę Poćwiardowską w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), godz. 11

Arturze, bardzo nam Ciebie brakuje...Nowa Płyta DVD Grupy MoCarta

18 września 2012 - premiera nowej płyty DVD Grupy MoCarta pt "Frak 'n' Roll" wydanej przez wydawnictwo New Abra. Niepowtarzalna kolekcja najnowszych hitów Grupy MoCarta, wśród których fani będą mogli znaleźć takie przeboje jak "Dla Elizy 230v", "W starym kinie", "Gdybym miał gitarę", a także jedyne w swoim rodzaju "duety" z takimi gwiazdami jak Zbigniew Zamachowski, Artur Andrus, Katarzyna Jamróz i Katarzyna Zielińska. Na płycie bedzie można także zobaczyć jak wygladają po latach znane z wcześniejszych nagrań MoCarciątka! Najnowsze DVD to około 105 minut muzyki na najwyższym poziomie i w najlepszym wykonaniu. Płyta dostępna takze w wersji Blu-Ray.

Oto utwory jakie znajdą się na płycie:
1. Prolog
2. Frak'n'Roll
3. W starym kinie
4. Nie lubię świąt
5. Fryderyki
6. Gdybym miał gitarę
7. Ledy
8. Utwór na flet bardzo prosty
9. Some british music
10. You can dance
11. Rejs
12. Kup teraz - bilet do filharmonii.
13. Popis
14. Mocarciątka po latach
15. Dla Elizy 230V
16. Trzech Tenorów
17. Zapowiedź - Artur Andrus
18. Miłość Eskimosa - Kasia Zielińska i Bolesław Błaszczyk
19. Krzyżówka - Kasia Jamróz
20. Zrewiduj mnie - Kasia Zielińska
21. Romans otwocki - Kasia Jamróz
22. Zapowiedź - Artur Andrus
23. Diridonda - Novi Fossili
24. Diridonda 2012
25. Luz i zapał - Zbigniew Zamachowski
26. Udział wzięliWywiad z FilipemDziś (25.04.2012)ukazał się specjalny dodatek tygodnika "POLITYKA" pt. "Sztuka życia", a w nim - niezwykle ciekawy wywiad z Filpem Jaślarem zatytułowany "Sunę, bo lubię". Zapraszam do kiosków! :)

Koncerty w Harendzie

W poniedziałek, 16 kwietnia 2012 r. - dwa koncerty Grupy MoCarta w Piwnicy pod Harendą (godz. 18 i 20)!


Cała Polska czyta dzieciom

29.03.2012

W poniedziałek, 26 marca 2012 r Grupa MoCarta uświetniła swoim występem obchody dziesięciolecia akcji "Cała Polska czyta dzieciom." Jubileuszowy X Finał tej wspaniałej kampanii społecznej odbył się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Szczegóły oraz galeria zdjęć: kliknij tutaj

Siedemnaście lat minęło!

21.03.2012

21 marca 2012 minęło 17 lat istnienia Grupy MoCarta!
Uwaga! Wyniki konkursu!
W dniu 21.12.2011 rozstrzygnięto konkurs świąteczny związany z Grupą MoCarta. Wyniki konkursu znajdują się tutaj: Wyniki konkursu. Kliknij!Bilety

Bilety na spektakle Sylwestrowe w teatrze Syrena w Warszawie z udziałem Grupy MoCarta - jeszcze w sprzedaży. (13.12.2011)
Szczegóły - kliknij!

Uwaga! Konkurs świąteczny!
Ogłaszam konkurs dla wszystkich Fanów Grupy MoCarta! Nie trzeba być członkiem Fan Klubu, udział w konkursie może wziąć każdy niezależnie od wieku.
Szczegóły konkursu znajdują się tutaj: Szczegóły konkursu. Kliknij! (26.11.2011)Grupa MoCarta w programie "Kuba Wojewódzki Show"

Oglądajcie na stronie kuba.plejada.pl!
(22.11.2011)
Zdjęcie pochodzi ze strony TVN

Rocznica

14 października mija 11 rocznica śmierci Artura Reniona.
Arturze, bardzo za Tobą tęsknimy...Informacja
W dniu 9 października w kościele Bł. Edwarda Detkensa, ul. Dewajtis 3 (Las Bielański), godz. 11 zostanie odprawiona msza św. w intencji Artura Reniona i Katarzyny Poćwiardowskiej w 11 rocznicę śmierci.

Grupa MoCarta w Meksyku

Na stronie została umieszczona nowa galeria zdjęć z pobytu Grupy MoCarta w Meksyku. Zapraszamy! (4.10.2011) Kliknij!Grupa MoCarta w Mrągowie

Grupa MoCarta wystąpi Mrągowie podczas Mazurskiej nocy kabaretowej! Oglądajcie! (9 lipca 2011)

Grupa MoCarta w reklamie

W sieci pojawiła się reklama LOT z udziałem Grupy MoCarta! (5 lipca 2011)Pierwsze miejsce na Liście przebojów Trójki!

Grupa moCarta zajęła I miejsce na Liście Przebojów Trojki piosenką "Kobiety jak te kwiaty" pochodzącą ze spektaklu "Zamach na MoCarta" (18 czerwca 2011)
Grupa MoCarta w Opolu

Grupa MoCarta wystąpiła w tegorocznym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. (12.06.2011)
Grupa MoCarta - "Kabaret-On"

Wcześniej, Filip Jaślar udzielil krótkiego wywiadu podczas próby:Galeria dziecięca od dzis na stronie 1

W dziale "Galeria" można znaleźć zdjęcia muzyków Grupy MoCarta z dzieciństwa. Zapraszamy! (5.06.2011)

Nowe artykuły na stronie

Na stronie w dziale "Artykuły, wywiady" można znaleźć wyszperane w sieci dwa artykuły: Recenzja płyty "Grupa MoCarta w Teatrze" - Joanny Zalewskiej z dn. 26.12.2008 i Wywiad z Grupą MoCarta z bloga Ady Romanowskiej - 21.11.2009. Zapraszamy! (8.05.2011)

Nowa galeria na stronie

Na stronie została umieszczona nowa galeria zdjęć: Grupa MoCarta i sławni ludzie. Zapraszamy! (16.03.2011) Kliknij!

Płyta DVD "Zamach na MoCarta"

16 marca 2011 r. ukazała się płyta, która jest zapisem niezwykle popularnego spektaklu Teatru Syrena z udziałem Grupy Mocarta pt. "Zamach na Mocarta"! Płyta dostępna jest w trzech odsłonach - CD, DVD oraz wersja limitowana - podwójne wydanie - zawierające zarówno CD jak i DVD. Więcej informacji - w dziale Płyty.

Nowa oficjalna strona Grupy MoCarta

28 lutego 2011 powstała nowa oficjalna strona Grupy MoCarta pod nowym adresem www.grupamocarta.pl, a ja, tym samym, zgodnie z decyzją członków zespołu, po dziesięciu latach żegnam się z funkcją osoby prowadzącej oficjalną stronę kwartetu. Nowa oficjalna strona ma za zadanie w profesjonalny sposób budować dobre imię i solidną markę kwartetu.

Informacje zgromadzone na prowadzonej przeze mnie dotychczas stronie, nie zaginęły jednak w cyberprzestrzeni i będą nadal dostępne pod adresem nowopowołanego Fan Klubu: www.grupamocarta.republika.pl.

Chciałabym, aby było to miejsce spotkań wszystkich Fanów kwartetu, którzy znajdą tu dla siebie przestrzeń do wymiany myśli, wrażeń, i uwag na temat zespołu, w takich miejscach jak: Forum, Facebook, czy też Księga Gości. W przyszłości planuję zorganizowanie konkursów i inne atrakcje aby zintegrować jeszcze bardziej liczne grono fanów Grupy.

Aby zostać członkiem Fan Klubu trzeba zalogować się na Forum Grupy i wpisać się do zakładki "Członkowie Fan Klubu".

Bożena W.
bozenka@plusnet.pl
Warunki członkostwa w Fan Klubie


Członkostwo w Fan Klubie jest bezpłatne. Aby zostać członkiem Fan Klubu trzeba zalogować się na Forum Grupy i zapisać do zakładki "Członkowie Fan Klubu". Jedyny warunek jaki trzeba spełnić - to być wiernym i oddanym Fanem Grupy MoCarta!


Ale Czad, czyli podróże Grupy Mocarta - DVD
"Frak'n'Roll" - DVD Grupy MoCarta!Trzypłytowe wydawnictwo DVD Grupy MoCarta. Premiera 18.09.2012 r.